Potovanje je končano, ponosni smo na prehojeno pot

9. 02. 2024

Mentorji: Marko Moškotevc, Sanja Jazbinšek Sever in Igor Košak

Naša ekipa tekmovalcev v kvizu Male sive celice, v sestavi Nace, Mija in Galja, je v drugem krogu televizijskega kviza Male sive celice končala letošnje vznemirljivo potovanje. Tokrat so bili boljši učenci iz Osnovne šole Prežihovega Voranca iz Bistrice, za kar jim iskreno čestitamo.

V napetem in zelo izenačenem dvoboju so naši učenci tudi tokrat pokazali veliko mero znanja, spretnosti in iznajdljivosti. Izpostavili bi nastop v rubrikah hitre celice, algoritmi in labirint, kjer so tudi tokrat blesteli. Žal je nekoliko zmanjkalo v zadnjem delu, kjer je trema opravila svoje. Z bučno podporo navijačev smo bili do konca v igri za uvrstitev v četrtfinale.

Snemanje oddaje je bilo res neverjetna izkušnja, navijači v studiu RTV Slovenija pa so z dobro voljo in bučno podporo pripomogli k uspehu naše ekipe. Imeli smo tudi veliko podpore s strani šole, za kar se vsem, ki so pripomogli k našemu uspehu lepo zahvaljujemo.

Vsi skupaj se veselimo novih izzivov. Letos smo se namreč prvič uvrstili v televizijski del, verjamemo pa, da lahko učenci, ki bodo stopili v čevlje Naceta, Mije in Galje spišejo še kakšno podobno zgodbo.

Veliki fizik Albert Einstein je nekoč dejal: “Pameten človek reši problem. Moder človek se mu izogiba. Genij je 1 % talenta in 99 % trdega dela. Edini vir znanja so izkušnje.”

Ogledov: 271