V tretje gre rado: Naši tekmovalci uvrščeni v oddajo Male sive celice

30. 09. 2023

Mentorji: Igor Košak, Sanja Jazbinšek Sever in Marko Moškotevc

V šolskem letu 2021/22 smo se prvič preizkusili v prenovljeni oddaji RTV Slovenija Male sive celice. Oddaja je namenjana učencem zadnje triade, zahteva pa veliko znanja iz različnih področij. Vsako ekipo sestavljajo po trije učenci, po eden iz sedmega, osmega in devetega razreda. Letos je na predtekmovanjih sodelovalo skupaj kar 309 ekip.

Predlani smo bili blizu, lani so nas zastopala dekleta v Hitrih lončkih. Letos pa nam je uspelo priti v oddajo.

V zaključni del, torej v oddajo Male sive celice se je uvrstilo 32 najboljših ekip. Med njimi bo letos sodelovala tudi naša ekipa, ki jo sestavljajo: Nace Koželnik (7. a), Mija Blažič (8. a) in Galja Lamot (9. b).

Pot v oddajo je bila selektivna, saj se je bilo sprva treba uvrstiti med najboljših osem ekip v naši regiji. Ta del je potekal v online obliki, vsaka šola pa je lahko prijavila največ dve ekipi. Boljša od ekip je lahko zastopala šolo na ustnem delu. Na tem so se naši tekmovalci pomerili z Osnovno šolo Radlje ob Dravi. Pokazali so zvrhano mero znanja in se prebili med 32 ekip, kjer se bodo pomerili z Osnovno šolo Miška Kranjca iz Ljubljane.

Vsem učencem, ki so sodelovali v predtekmovanju, še posebej pa našim tekmovalcem, želimo veliko uspeha v oddaji. Iskrene čestitke!

Ogledov: 316